Loodus, putukad ja loomad on mind alati huvitanud. Loodusdokke olen vaadanud huviga kogu oma teadliku elu. Mesilasi olin varasemalt eemalt näinud põgusalt vanaisa kõrvalt lapsepõlvest. Täiskasvanueas võtsin mitu mitu suve hoogu, et vanaisaga käia koos mesilastes ja õppida nendega toimetama. Igal suvel oli aga liiga kiire ja vanaisa sai iga suvega vanemaks kuni lõpuks sai tema aeg otsa…. ja ma ei leidnudki aega temalt mesindustarkusi omandada. Nüüd tagantjärgi mõeldes oli ilmselt see viimaseks tõukeks- hakkasin lugema mesindusalaseid, raamatuid, alustasin õpinguid mesinduse abc kursusel ja ostsin endale esimesed mesilaspered.

Ja niimoodi ma ukerdasin seal varakevadel. Pildi pealt võib ehk tunduda maru asjalik, aga tegelikkuses ei saanud ma suurt midagi aru mida ma vaatama pean ja kuidas käituma pean. Igatahes oli ülimalt põnev tunne!

Korraga ostsin viis peret. Raamat ühes käes ja suitsik teises käes tegin ma nendest peredest sügiseks juurde veel neli peret ja talvituma läks sama aasta sügisel juba 8 mesilasperet.

Tänaseks olen omandanud praktilist kogemust viie hooaja jagu. Olen läbinud Eesti Mesinike Liidu poolt korraldatavad Mesinduse ABC kursused nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Hetkel omandan Mesinik tase 4 kutset Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis.

Kogemusi ja teadmisi olen omandanud hulganisti aga päris mesinik ma veel enda kohta kindlasti ei julge öelda 🙂